Aslında bir önemin yok

Aslında ne istediğinin önemi yok. Bunu önemseyende . Senin bütün hikayen onların hayatlarında ki güllere basmamak üzerine kurulu. Onların gülleri senin dikenlerin olması da önemsiz bir şey.

Örneğin  bir tartışma esnasında sen tartışmayı anlamsız bulup gitmek istersen onlar bundan onları önemsemediğini  söyleyebilir bu konuda sana tavır takına bilirler.  Hatta bu konuda arkadaşlarından kendilerinin ne kadar haklı olduklarında dair onayda alabilirler.

Ya da senin  banyon yapman annen için yazdığın bir ilham veren yazıdan daha önemlidir.  O diyorsa yazdığının ne kadar önemi olabilir ki...?

Senin vatan denilen şeye ne kadar bağlı olduğun ötekilerin değerlerini ne kadar savunduğunla ilgili. Sen onların değer dediklerine bir parça dokunursan doğranman an meselesidir.Ssenin baktığın pençere zaten anlamsız.

Aslında ne istediğinin bir önemi yok. Sen kendi başına kalmak istediğinde bunun adı bizi istemiyor musun oluverebilir  iki dakikada, sen demediğinin ipi boğasında,  çingenenin gelip sehpaya vurmasını bekler gibi bulursun kendini.

Eğer ki sen eğlenmek ve delice eğlenmek istiyorsan buna sevgilinin , onayı , onayladıkları  ve onayladığı kadar yapmak durumundasın, bu arada geliveren mesajlara üslubunca, istendiği gibi cevaplaman farz olandır. "Aksi takdirde sopaları" zati bilindiktir.

Aslında ne istediğinin  bir önemi yok. Sen gittiğin restorandı yada tatil beldesini anlatırsın biri bir şeyler onaylatır ve ya senin bilgini yada zevkini sorgulayan cümleler koyabilir araya. Zıt.. istendiği  gibi olmalı ve başların onayı alınmalıdır.

Aslında ne istediğinin önemi yok. çünkü sen o  onaylar için kendinden  uzağa yerleştiriyorsun her vakit çadırını.  ve onlar ile çatışmayı göze almıyorsun.

Aslın da ne olduğunun bir önemi yok. Aynaya baktığında bir baltaya sap oldum mu tartışması yaparken bulursun zaman zaman kendini. Görevin ne üdüğü  belirsiz başarmışlardan olmaktır çünkü, sorar dururusun...

 Ne diyelim ,hayatı  bok etmekte  bir yaşam şeklidir. Güruhun çoğunun derdi bu değilmi sahi ?

 

06.08.2015 /ören

Klinik Psikolog Cafer ÇATALOLUK

Psikoterapist /Aile Terapisti /Psikodramatist /

Eğitmen / Oyuncu

ccataloluk@gmail.com

Cep: 0 5343778251